1930-ті
Останнє редагування: 4 лютого 2023
1932
- Ілька Гаврилюка — провідника бесарабських українців у 1920—1930-х роках — обрали послом від Бесарабії в румунському парламенті (від Націонал-цараністської партії).
- Румунський історик та археолог Пауль Нікореску опублікував другий доклад про розкопки Тіри.
- Товариство емігрантів з Аккермана в Нью-Йорку зібрало понад 50 тисяч доларів на будівництво нової єврейської лікарні.
Народилися
- 2 січня — Павленко Олександр Васильович, український краєзнавець та історик родом із села Випасне Білгород-Дністровського району.
1934
- 7 жовтня — в Четатя-Албе офіційно відкрили нову єврейську лікарню, збудовану за кошти Товариства емігрантів з Аккермана в Нью-Йорку; відкриття відбулося у присутності багатьох жителів міста та представників влади.
- В Аккермані почали видавати газету «Аккерманське ехо», головний редактор — Лев Бичай.
- Примаром Четатя-Албе обраний Емануїл Менеску.
1935
- На західних околицях Четатя-Албе біля дороги на Монаші відкрили аеропорт «Четатя-Албе».
- На місці сучасної школи № 5 за адресою вул. Олімпійська, 18 закрили комерційне училище, яке діяло з 1924 року. На першому поверсі будівлі відкрили румунський міський фінансовий відділ «Перчепція», а на другому — дитячий клуб «Стрежеря».
1936
- 16 березня — в Аккермані заснували товариство «Просвіта».
- За проєктом аккерманського архітектора Лазара Флоранса в Четатя-Албе на вулиці Короля Фердинанда (нині — вул. Миколаївська) збудували особняк Рональда Гармсена — головного інженера Національної дорожньої служби у повіті Четатя-Албе.
1937
- 14 грудня — під час Сталінських репресій розстріляли уродженця Аккермана Кюрдяна Миколу Івановича (Кюрдян Нікогайос Іванович) (1880—1937) — священика вірменської церкви Святої Катерини (Санкт-Петербург), члена Петроградського вірменського духовного правління.