Товариство емігрантів з Аккермана та околиць
Товариство емігрантів з Аккермана та околиць — організація, створена 1950 року в Тель-Авіві євреями, які імігрували з Аккермана в Ізраїль; надавала допомогу аккерманцям в Ізраїлі; випустила книгу пам'яті «Аккерман і містечка його району» про історію євреїв у місті.
Історія
Заснування
Вже у перші роки заснування держави Ізраїль євреї, що емігрували з Аккермана, почали говорити про створення організації, аби тримати зв'язки між собою та взаємодопомогати в економічній сфері[1].
1950 року колишні жителі Аккермана в Ізраїлі зібралися в Будинку піонерів у Тель-Авіві, і на цьому зібранні заклали основу Товариства емігрантів з Аккермана та околиць. Головою конференції був д-р Церлінг, секретарем — Ізраель Шільдкраут, а крім них, у президентстві засідали: Лейб Стамбул, Лія Кролік, Лія Рабінович, Діна Басс, Моше Цукерман (батько Нахума), Янчик Цукерман з кібуцу Нір Ам., Авраам Шехтер (Цві Шехтер)[1].
На цьому засіданні було обрано національний комітет у такому складі: голова — д-р Шауль Церлінг, секретар — Ізраель Шільдкраут, Лейб Стамбул і Шерага Коен. Почесним президентом організації обрали Моше Цукермана з Герцлії[1].
Голови організації
Після смерті доктора Церлінга головою організації обрали Ізраїля Шільдкраута, а секретарем — Цві (Гершель) Гроніча. До складу комітету входили Лейб Стамбул і Шерага Коен.
1962 року Шільдкраут залишив свою посаду, і замість нього головою обрали інженера Якова Трахтенбройта. Наступний голова — Зев Камін, працював на цій посаді до своєї смерті. З 1967 року і станом на 1982 рік головою організації лишався Барух Камінь[1].
Книга пам'яті «Аккерман і містечка його району»
Найбільший проєкт організації — робота над книгою пам'яті «Аккерман і містечка його району». У кінці 1970-х на щорічних зустрічах учасників закликали писати та надсилати відповідні фотографії, координатором роботи обрали Нісана Амітая. Організація зібрала гроші на видання книги та випустила її 1983 року. Згодом з івріту її переклали англійською мовою[2].
Діяльність
- Допомога іммігрантам з Аккермана із влаштуванням в Ізраїлі.
- Фінансова допомога нужденним із фонду організації «Купат Гемілут Хасидім».
- Щорічні панахиди за мучениками Аккермана (кількість учасників коливається від 200 до 300 осіб).
- Публікація Книги пам'яті — «Аккерман і містечка його району».
- Видача аккерманським переселенцям свідоцтв про допуск до сіоністської та громадської діяльності для нарахування пенсії тощо.
Галерея
Див. також
Примітки
- ↑ 1,01,11,21,3 Нісан Амітай Стамбул: Аккерман і містечка його району. Книга пам'яті, сторінка 259 — Тель-Авів : Товариство емігрантів з Аккермана та околиць, 1983.
- ↑ Нісан Амітай Стамбул: Аккерман і містечка його району. Книга пам'яті, сторінка 260 — Тель-Авів : Товариство емігрантів з Аккермана та околиць, 1983.