Парк Перемоги

Останнє редагування: 18 липня 2023
Матеріал з Аккерманіка

Парк Перемоги

Останнє редагування: 18 липня 2023

Парк Перемоги (до 1940-х роківГостинна площа) — парк у центрі Білгорода-Дністровського, знаходиться між Миколаївською, Михайлівською, Олімпійською та Єврейською вулицями.

Історія

За часів Російської імперії

План Гостинної площі

У XVIII столітті на місці сучасного Парку Перемоги сформувалася п’ятикутна площа, яку мешканці міста почали використовувати як ринок. За часів Російської імперії вона отримала назву Гостинна площа: її оточували вулиці Миколаївська, Михайлівська, Поліцейська (нині Олімпійська) та Гостинна (нині частина Єврейської вулиці). По периметру площі працювали торгові будівлі, сапожні майстерні та перукарні[1].

За часів СССР

Центральний вхід у парк (1948)

Частина будівель на куті Михайлівської та Олімпійської вулиць були зруйновані під час Другої світової війни. Після війни за совєтської влади на цьому місці зробили вхід на площу, а її саму перейменували у Парк Перемоги[2].

Краєзнавець Юрій Майзліс писав:

На місці воріт Парку Перемоги була велика одноповерхова будівля — книжковий магазин Фарландського; поруч кондитерська грека Зігрян, чоловіча і жіноча перукарня Леоніда Беленко, потім шевська майстерня, на розі гастрономічний магазин Мелотінова…

Після війни відомий у місті садівник-художник, чех за національністю, Пудівітр розпланував Парк Перемоги, а молодь міста посадила в парку дерева, чагарники і квіти. Через деякий час доріжки в парку були заасфальтовані, а на центральній алеї було встановлено обеліск в пам'ять воїнам, полеглим у роки Великої Вітчизняної війни[2].

— Юрій Майзліс

Влітку 1951 року на місці центрального входу збудували арку[2].

Примітки

  1. Володимир Воротнюк: История аккерманских парков. Парк Ленина (Городской сад), Таймер, 15 лютого 2016, переглянуто 30 червня 2021
  2. 2,0 2,1 2,2 Олексій Пермінов: Парк Победы, Старий Аккерман, 22 червня 2013, переглянуто 30 червня 2021