Рідні наспіви

«Рідні наспіви» — білгород-дністровський ансамбль народної пісні, заснований 1980 року викладачами міського педагогічного училища Володимиром Грінченко та Тетяною Марченко. Гурт вивчає та поширює пісенну культуру Бессарабії.
Історія[ред. | ред. код]
1980 року Володимир Грінченко та Тетяна Марченко — викладачі Білгород-Дністровського педагогічного училища — заснували «Рідні наспіви» з метою привити дітям любов до народної пісні та донести людям красу народної пісні[1]. Викладачі З 1991 року працює при міському Центрі культури та дозвілля. 1994 року колективу присвоїли почесне звання «народний» після виступу на Міжнародному фестивалі мистецтв «Світанок»[2].
У різні роки «Рідні наспіви» ставали лауреатом численних всеукраїнських та міжнародних фольклорних фестивалів та конкурсів. Багато випускників ансамблю продовжують вивчати музику в українських вишах, працюють за спеціальністю та створюють свої пісенні колективи, як-от одеські шоу-групи «Слов’яни» та «Бессарабія»[2].
2019 року у міський бюджет включили фінансування нових комплектів костюмів для ансамблю, і для гурту придбали 21 новий жіночий комплект[2].
2020 року з нагоди 40-річчя творчої діяльності колективу його нагородили Почесною грамотою та відзначили внесок у відродження української національної культури, розвиток народної творчості та активну культурно просвітницьку діяльність[3].
Репертуар[ред. | ред. код]
Особливістю діяльності ансамблю є серйозна цілеспрямована робота над бессарабським фольклором. Студенти коледжу їздять у фольклорні експедиції та проходять літню фольклорну практику, на якій збирають автентичний фольклор. Студенти не тільки записують пісні на диктофон, а і доносять їх до слухача з усіма особливостями від виконавців, враховуючи місце та час дії, особливості інтонування, рух, приговорки, притопи, вигуки та інше. Пісні розігрують як невелике драматичне дійство за допомогою вокалу, інструментів та пантоміміки[4].
Деякі пісні з репертуару колективу:
- «Курочка»
- «Там за Доном»
- «Бяло вино» («Біле вино»)
- «Опа, дирида»
- «Кечижини» («Пісня про кізоньку»)
- «Ді, да, да»
- «Либя а кудойдеш» («Якщо ти прийдеш»)
«Моя Україна»
Склад[ред. | ред. код]
- Керівники: Марченко Тетяна Юхимівна та Удич Олена Анатоліївна
- Учасники: студенти музичного відділення Білгород-Дністровського педагогічного коледжу
Примітки[ред. | ред. код]
- ↑ Бащук Іван Миколайович (співак), Одеська обласна філармонії, 7 лютого 2015, переглянуто 31 серпня 2021
- ↑ 2,0 2,1 2,2 Для Білгород-Дністровського народного колективу Центру культури та дозвілля придбано нові концертні костюми, Білгород-Дністровська міська рада, 20 травня 2019, переглянуто 31 серпня 2021
- ↑ У Білгороді-Дністровському відзначили Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва, Білгород-Дністровська міська рада, 9 листопада 2020, переглянуто 31 серпня 2021
- ↑ О. А. Удич: Елементи інтеграції мистецтва та лінгводидактики в роботі фольклорного ансамблю — Білгород-Дністровський : Південноукраїнський педуніверситет, 2005., переглянуто 31 серпня 2021