Про Аккерманіку

Останнє редагування: 8 вересня 2023
Матеріал з Аккерманіка
Логотип
Заснована
Головний редактор
Микита Нікіфоров
Кількість статей
Категорії

Про Аккерманіку

Останнє редагування: 8 вересня 2023

«Аккерманіка» — це вільна енциклопедія про Білгород-Дністровський та його околиці, а саме про історію та культуру краю і про людей, які творять цю історію. Це як Вікіпедія у межах Аккерманщини.

Редагувати Аккерманіку може кожен зареєстрований на сайті.

Станом на сьогодні, 10 грудня 2023 року, кількість статей — 548, редагувань — 8541, файлів — 849.

Від головного редактора

Всім привіт, мене звати Микита, я народився та виріс у Білгороді-Дністровському, програмую веб-додатки і більше 10 років редагую Вікіпедію. У травні 2021 року я створив цей проєкт, аби зібрати на одному сайті історію нашого міста та зробити її доступнішою. Це важливо, бо «той, хто не знає свого минулого, не вартий майбутнього».


Окрім цього, велика кількість контенту про Білгород написана мовою окупанта та з явним колоніальним наративом, і відповідних матеріалів українською мовою просто немає. Одна з місій Аккерманіки — виправити це.

Від головного редактора.jpg
Микита Нікіфоров
засновник та головний редактор Аккерманіки

Чому назва «Аккерманіка»?

Ідея такої назви прийшла по аналогії з Британікою — найбільшою та найстарішою енциклопедією англійською мовою. Британіка — про Британію, Аккерманіка — про Аккерман.

Що значить «вільна енциклопедія»?

Усі статті Аккерманіки доступні на ліцензії Creative Commons Attribution Share Alike, якщо не вказано інше. Це означає, що їх можна вільно поширювати та використовувати будь-де — за умови посилання на сайт.

Окрім цього, кожна людина може зареєструватися на сайті, створювати нові статті та редагувати існуюючі. Детальніше про це на сторінці Довідка:Як редагувати статтю.

Які джерела інформації в статтях?

Статті в Аккерманіці написані на основі різноманітних відкритих джерел у мережі; кожне твердження мусить мати посилання на джерело, звідки воно взято.

Як долучитися?

Реєструйтеся на сайті та створюйте нові статті або редагуйте існуючі. Перед тим як писати нову статтю, переконайтеся, що її тема відповідає критеріям значущості.

Історія

Проєкт започаткований 16 травня 2021 року. Натхненням для його створення послужили «Енциклопедія Носівщини» та сайт львівського Центру міської історії, на якому зібрано безліч оцифрованої інформації про історію міста.

У вересні 2021 року запущений розділ «Карта фотографій».

Навесні 2023 року проведений редизайн сайту, аби зробити його зручнішим для читачів. Замовлення на дизайн виконала агенція Sokolov.Agency.

16 травня 2023 року в Аккерманіки з'явилися сторінки у Facebook та Instagram.

Сестринські проєкти