Дністрова веселка

Матеріал з Аккерманіка
Логотип фестивалю

«Дністрова веселка» — щорічний міжнародний мистецький фестиваль-конкурс, що проводять у Білгороді-Дністровському з 2019 року. Місце проведення — Аккерманська фортеця.

Опис

Фестиваль «Дністрова веселка» заснований 2019 року із місцем проведення в Аккерманській фортеці[1]. Представляє народні традиції та надбання культур країн Європи. Участь беруть фольклорні колективи з Польщі, Словаччини, Румунії, Молдови та України[2].

Головний журі та керівник фестивалю — Богдан Нікіруй. Організатор — Фундація мистецьких ініціатив «Унісон» за підтримки Одеської обласної державної адміністрації, КП «Фортеця», генеральні консульства Республіки Польща та Румунії в Одесі[2].

Історія фестивалю

2019

Фестиваль вперше провели 2 червня 2019 року на День міста в Аккерманській фортеці[1].

2021

12 червня 2021 року провели III художній фестиваль-конкурс «Дністрова весела» за участі творчих колективів з Чорноморська, Одеси, Овідіополя, Сарати, Великого Дальника та інших населених пунктів і громад краю[3]. У програмі: виступи в декількох жанрах та номінаціях, майстер-класи традиційних українських танців та дитячі ігри[4].

Учасники

  • «Полундра» — народний танцювальний ансамбль Палацу культури Чорноморська (керівник — Світлана Курочкіна)[5]
  • «Калейдоскоп» — хореографічний колектив Овідіопольської районної школи (керівники — Лілія Левченко та Лариса Новак)[6]

Примітки

Посилання