Веселка

Матеріал з Аккерманіка
Ансамбль «Веселка» на ювілейному концерті у Центрі культури та дозвілля, 2018

«Веселка»білгород-дністровський народний ансамбль української народної музики, заснований 1973 року подружжям Нікіруй Михайлом Івановичем та Валентиною Афанасіївною, заслуженими працівниками культури України.

Історія[ред. | ред. код]

Ансамбль «Веселка» заснований 1973 року Нікіруй Михайлом Івановичем та Валентиною Афанасіївною[1] й працює при Центрі культури та дозвілля[2].

За роки існування «Веселка» стала лауреатом численних державних та міжнародних конкурсів фольклорної музики в Україні, Польщі, Німеччині, Великій Британії, Франції, Болгарії, Югославії та Росії. За свою історію ансамбль зіграв понад 1500 концертів та виступів на радіо, телебаченні, фестивалях та творчих зустрічах[1].

2018 року на честь 45-річчя «Веселки» міська рада закупила для колективу нові костюми: 16 дівочих та 5 чоловічих[2].

Репертуар[ред. | ред. код]

До репертуару «Веселки» належать українські народні пісні, обряди, хороводи та романси. Колектив виконує пісні українських композиторів та музику слов'янських народів на традиційних українських народних інструментах, таких як бандура, сопілка, цимбали тощо[1].

Склад[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Народний ансамбль української народної музики «Веселка», Білгород-Дністровська міська рада, переглянуто 15 червня 2021
  2. 2,0 2,1 Придбані сценічні костюми, Комунальна установа "Білгород-Дністровський Центр культури та дозвілля", 2019, переглянуто 15 червня 2021