Блакитний Дунай

Останнє редагування: 25 травня 2023
Матеріал з Аккерманіка

Блакитний Дунай

Останнє редагування: 25 травня 2023

«Блакитний Дунай», також відомий під назвою «По совєтському Дунаю» (рос. По советскому Дунаю) — совєтський пропагандистський фільм, що знімали в Аккермані та Ізмаїлі.

Випущений 28 червня 1941 року на честь роковини окупації Буджака; як зазначали окупанти — на роковини «звільнення краю від влади румунських бояр»[1].

Історія

Замітка про фільм у газеті від 18 травня 1941 року

Навесні 1941 року знімальна група совєтських окупантів працювала в Аккермані та Ізмаїлі. В Аккермані відзняли Аккерманську фортецю на березі лиману, історичні пам’ятники та низку моментів із життя містян[1].

При Дунаю у містах Ізмаїлі та Вилковому зняли працівників на весняних польових роботах та місця, пов’язані з історичним штурмом Ізмаїла[2].

Сюжет

У фільмі зображене народне господарство та життя населення Ізмаїльської області після її захоплення комуністами. В Аккермані зображені: фортеця, Дністровський лиман, історичні пам’ятники, життя містян.

В Ізмаїлі: вулиці; парк; пам’ятник О. В. Суворову та руїни турецької фортеці; одна з ділянок першої в Бессарабії залізниці; вантажні роботи в Ізмаїльському річковому порту; бригадир риболовецького колгоспу ім. В. М. Молотова Сук з бригадою за роботою.

Вилкове: причал; базар; канали, якими жителі міста пересуваються на човнах; перероблення риби на рибозаводі; завантаження машини діжками з рибою; заняття у школі з ліквідації неписьменності; художник М. К. Гаврилов біля мольберта; вечір на Дунаї; відпочинок молоді; кораблі Дунайської військової флотилії; види Дунаю[3].

Фільм

Примітки

  1. 1,0 1,1 Олексій Пермінов: Фильмы Аккермана. №1. «Голубой Дунай» (1941), Старый Аккерман, 20 квітня 2020, переглянуто 20 травня 2021
  2. Замітка в газеті від 18 травня 1941 року.
  3. Тетяна Ємельянова: Україна і Друга світова війна. Кінолітопис — Київ : Державний комітет архівів України, 2005., переглянуто 20 травня 2021